top of page

2022 loading...

Yıl biterken insan ister istemez bir muhasebe yapma havasına giriyor, yeni yıl için dilekler, dualar, planlar, hedefler uçuşuyor; galiba ben de biraz aynı durumdayım ya da sesli olarak dertleşmek ihtiyacındayım, bilemiyorum..

.

2021 beni çok yoran, yoğuran, döndüre döndüre, yandıra söndüre dönüştüren deneyimler sundu; şükrânımı ve yorgunluğumu, dönüştüğüm kişiyi, yas ve sevincimi bildiğim dilde ifade edebilecek kudrette henüz değilim. Yine de 2022 için daha farklı bakmak istiyorum, deneyim repertuarıma..

.

2022 için birbirimize daha az öğretme hevesiyle yanıp tutuştuğumuz ve daha az çok bilmişlik yaptığımız bir yıl diliyorum. Bunun yerine bildiklerimle yetinmeyi, hayata geçirmeyi ve dileyen herkesle dayanışmayı seçiyorum.

.

2022 için, sesini duymayı sevdiğim nehirleri bana doğru akmaya zorlamaktan vazgeçiyor ve nehirlerin kenarından uzaklaşıp göğü daha çok izleyeceğim, kendi sesimi daha çok duyacağım dağ başlarına çekilmeyi seçiyorum..

.

2022 için en çok umduğum şey, dayanışmak.. ışığın vurduğu yerlere de evet fakat, gölgede ve karanlıkta kalmışlarla da. Kendi içimde de, dışımda da.

.

2021 'de doya doya tuttuğum yaslar için ayırdığım sürenin sonuna geldiğimi görüyorum, 2022 için hayat memat döngüsündeki her şeyi bağrıma basıp, yoluma devam ediyor, ölen her şeyin dönüştüğü ve dirildiği yeni şeyleri de görmeyi seçiyorum..

.

2022'de, benden sonra gelen her şeyle en iyi şekilde ilgilenmeyi seçiyorum, kendimle en iyi şekilde ilgilendikten sonra...

.

2022'de en çok kendimi gezdirmeyi, en çok kendime güzel hediyeler almayı, en çok kendimle iyi vakitler geçirmeyi, en çok kendimi güldürmeyi, kendime en sevdiğim şarkıları, şiirleri dinletmeyi, kendimi seçmeyi seçiyorum..

.

Aklımı ve kalbimi seveyim.. neredeymişim bugüne kadar.. :)) iyi ki kendime gelmişim.. ellerimden öperim.

.

Hadi size de iyi gelsin 2022.. ✌🏻🤍0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

"Allah (c.c.) Kâdir midir? Değil midir?"

Rivayet edilir ki, bir vakit Seyyid Abdülkadir Geylani hazretleri Bağdat’ın sokaklarında talebeleri ile birlikte yürüdüğü esnada yolun kenarında üstü başı perişan sarhoş biri hazreti durdurur ve der k

Yeryüzünün Üstünde, Gökyüzünün Altında

Uzun zamandır “ne yapmalıyım, nasıl yapmalıyım” diye düşünürken, kendimi bir sabah uzun zamandır yaptığım şeyi, uzun zamandır yaptığım gibi yaparken buldum. Benim gibi okumayı yazmayı öğrenmeden önce

Commentaires


bottom of page