top of page

2022 loading...

Yıl biterken insan ister istemez bir muhasebe yapma havasına giriyor, yeni yıl için dilekler, dualar, planlar, hedefler uçuşuyor; galiba ben de biraz aynı durumdayım ya da sesli olarak dertleşmek ihtiyacındayım, bilemiyorum..

.

2021 beni çok yoran, yoğuran, döndüre döndüre, yandıra söndüre dönüştüren deneyimler sundu; şükrânımı ve yorgunluğumu, dönüştüğüm kişiyi, yas ve sevincimi bildiğim dilde ifade edebilecek kudrette henüz değilim. Yine de 2022 için daha farklı bakmak istiyorum, deneyim repertuarıma..

.

2022 için birbirimize daha az öğretme hevesiyle yanıp tutuştuğumuz ve daha az çok bilmişlik yaptığımız bir yıl diliyorum. Bunun yerine bildiklerimle yetinmeyi, hayata geçirmeyi ve dileyen herkesle dayanışmayı seçiyorum.

.

2022 için, sesini duymayı sevdiğim nehirleri bana doğru akmaya zorlamaktan vazgeçiyor ve nehirlerin kenarından uzaklaşıp göğü daha çok izleyeceğim, kendi sesimi daha çok duyacağım dağ başlarına çekilmeyi seçiyorum..

.

2022 için en çok umduğum şey, dayanışmak.. ışığın vurduğu yerlere de evet fakat, gölgede ve karanlıkta kalmışlarla da. Kendi içimde de, dışımda da.

.

2021 'de doya doya tuttuğum yaslar için ayırdığım sürenin sonuna geldiğimi görüyorum, 2022 için hayat memat döngüsündeki her şeyi bağrıma basıp, yoluma devam ediyor, ölen her şeyin dönüştüğü ve dirildiği yeni şeyleri de görmeyi seçiyorum..

.

2022'de, benden sonra gelen her şeyle en iyi şekilde ilgilenmeyi seçiyorum, kendimle en iyi şekilde ilgilendikten sonra...

.

2022'de en çok kendimi gezdirmeyi, en çok kendime güzel hediyeler almayı, en çok kendimle iyi vakitler geçirmeyi, en çok kendimi güldürmeyi, kendime en sevdiğim şarkıları, şiirleri dinletmeyi, kendimi seçmeyi seçiyorum..

.

Aklımı ve kalbimi seveyim.. neredeymişim bugüne kadar.. :)) iyi ki kendime gelmişim.. ellerimden öperim.

.

Hadi size de iyi gelsin 2022.. ✌🏻🤍0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Olumlu ve yapıcı bir dil kullanmak, eşler arasındaki iletişimi geliştirmek ve çatışmaların çözümüne katkı sağlamak için son derece önemlidir. Olumlu ve yapıcı bir dilin neden önemli olduğuna dair şunl

Aile danışmanı ve psikolog, aile danışmanlığı ve psikoterapi, aile danışmanlığı ve psikiyatri hekimi desteği arasındaki benzerlik ve farklılıklara dair bir blog yazısını nicedir yazmak istiyordum. En

bottom of page