2022 loading...

Yıl biterken insan ister istemez bir muhasebe yapma havasına giriyor, yeni yıl için dilekler, dualar, planlar, hedefler uçuşuyor; galiba ben de biraz aynı durumdayım ya da sesli olarak dertleşmek ihtiyacındayım, bilemiyorum..

.

2021 beni çok yoran, yoğuran, döndüre döndüre, yandıra söndüre dönüştüren deneyimler sundu; şükrânımı ve yorgunluğumu, dönüştüğüm kişiyi, yas ve sevincimi bildiğim dilde ifade edebilecek kudrette henüz değilim. Yine de 2022 için daha farklı bakmak istiyorum, deneyim repertuarıma..

.

2022 için birbirimize daha az öğretme hevesiyle yanıp tutuştuğumuz ve daha az çok bilmişlik yaptığımız bir yıl diliyorum. Bunun yerine bildiklerimle yetinmeyi, hayata geçirmeyi ve dileyen herkesle dayanışmayı seçiyorum.

.

2022 için, sesini duymayı sevdiğim nehirleri bana doğru akmaya zorlamaktan vazgeçiyor ve nehirlerin kenarından uzaklaşıp göğü daha çok izleyeceğim, kendi sesimi daha çok duyacağım dağ başlarına çekilmeyi seçiyorum..

.

2022 için en çok umduğum şey, dayanışmak.. ışığın vurduğu yerlere de evet fakat, gölgede ve karanlıkta kalmışlarla da. Kendi içimde de, dışımda da.

.

2021 'de doya doya tuttuğum yaslar için ayırdığım sürenin sonuna geldiğimi görüyorum, 2022 için hayat memat döngüsündeki her şeyi bağrıma basıp, yoluma devam ediyor, ölen her şeyin dönüştüğü ve dirildiği yeni şeyleri de görmeyi seçiyorum..

.

2022'de, benden sonra gelen her şeyle en iyi şekilde ilgilenmeyi seçiyorum, kendimle en iyi şekilde ilgilendikten sonra...

.

2022'de en çok kendimi gezdirmeyi, en çok kendime güzel hediyeler almayı, en çok kendimle iyi vakitler geçirmeyi, en çok kendimi güldürmeyi, kendime en sevdiğim şarkıları, şiirleri dinletmeyi, kendimi seçmeyi seçiyorum..

.

Aklımı ve kalbimi seveyim.. neredeymişim bugüne kadar.. :)) iyi ki kendime gelmişim.. ellerimden öperim.

.

Hadi size de iyi gelsin 2022.. ✌🏻🤍0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Sistem ve Aile Dizimi Hakkında Sık Sorulan Soruların cevaplarını bulacağınız bu kısa ve öz videoyu beğenip, başkalarının da faydalanması için paylaşın! Aile Dizimi ve Aile Danışmanlığı ile ilgili daha

İnsanın elinde olan tek şey, nefesinin içinden geçtiği ândır; insan için yegane gerçek bu. Bu nedenle tasavvuf büyükleri "vukûfi zamâni" kavramını açıklarken "üzerinden geçen zamanı iyi bil. Hem nasıl

Yaşansaydı ne olurdu diye sorduğum birçok hikaye var içimde. O ikinci mektubu yazmadığımız adam, gülümsemeye utandığımız çocuk, bir daha aramadığımız o yaşlı kadın, bir beklentiye girmesin diye üzerin