top of page

EFT NEDİR ?

EFT yani Emotional Freedom Technique (Duygusal Özgürleşme Tekniği), kökleri kadim akupunktur bilgisine dayanır. İğnesiz olarak, bedenimizdeki meridyen dediğimiz enerji merkezleri üzerine sadece parmaklarımızla hafifçe dokunarak ve soruna odaklanıp konuşarak uygulanan, böylece enerji bedenimizdeki sağlıklı akışı engelleyen blokajları ortadan kaldırarak duygusal durumumuzda olumlu yönde değişime izin veren, öğrenmesi ve uygulaması çok basit bir "kendi kendine yardım" tekniğidir.

EFT uygularken kimsenin size dokunması gerekmemektedir. Öğretileceği şekilde dokunuşları kendiniz yapabilirsiniz.

HANGİ DURUMLAR İÇİN KULLANILIR ?

Her türlü duygusal stres ve acı, bir türlü mücadele edilemeyen olumsuz duygular, yaşam kalitemizi zora sokan olumsuz kök inançlar, korkular, kaygı, öfke kontrolü, bağımlılıklar, ilişki problemleri, yas ve kalp kırıklıkları, öğrenci ve sporcular başta olmak üzere motivasyon eksikliği ve arttırılmasında, başarısızlık ve değersizlik hisleri, hastalık süreçlerinin refakatçi ve hasta açısından daha stressiz atlatılması hatta nekahat döneminde iyileşmeyi hızlandıracak moral desteğe ihtiyaç duyulan durumlarda, yeme bozukluklarıyla mücadelede, neden olduğunu bir türlü tespit edemediğiniz davranış ve alışkanlıkların değiştirilmesiyle ilgili güvenle EFT uygulayabilir, sorununuz ve çözümü hakkında işe yarayacak bir cevap almanızı ümid edebiliriz. 

Bir EFT uygulayıcısı, size tamamen iyileşmenizi vaad edemez. Sonuçlar bizi hep sevindirse de bunu söylemek etik olarak mümkün değildir. Fakat durumunuzda, siz uyguladıkça "+1" değişme olacağını söylemekte hiçbir sakınca yoktur; buna yürekten inanıyorum.

 

EFT'nin mucidi Gary Craig'in dediği gibi "EFT'yi her şeyde deneyin!" Açıkçası faydadan başka bir şey görmedim bu sözü dinlemekle. :)

KİMLER EFT'DEN YARARLANABİLİR ?

EFT'yi her şeyde uygulayabilme imkanımız her ne kadar olsa da, herkeste uygulama imkanımız yok.

 

Bipolar, şizofreni, epilepsi klinik destek almış major depresyon ve intihar geçmişi olan vak'aları, kendilerine şifânın en güzelini dileyerek, maalesef danışan olarak alamıyoruz. 

Danışanlarımızı ağırladığımızda, bu tür rahatsızlıkları olmadığına dair yazılı bir beyan vermelerini hassasiyetle rica ediyoruz. 

Sayılanlar dışında herkes danışan olabilir ve EFT'yi güvenle uygulayabilir.

EFT NE DEĞİLDİR?

EFT,bir "mucizevi tedavi" değildir. Tıbbi tedavinin yerine de geçmez. EFT uygulayıcıları psikoterapist değildir ve psikoterapi yapmazlar. Hipnoz ve hipnoterapi de değildir. Plasebo etkisi hiç değildir.

 

Bir felsefe yahut inanç şekli içermez ve telkin etmez. EFT ile duygusal olarak neye ihtiyacınız olduğuna sadece siz karar verirsiniz. Herhangi bir inanca karşı yahut bir inanç propagandası derdinde değildir; dini inancınız ya da yaşam şeklinizle çelişecek bir şey içermez, içermesi teknik olarak da mümkün olmaz. EFT'de konu, sadece siz ve sorununuzun nasıl daha olumlu bir tarafa çekileceğidir.

 

Bu teknik hakkında duyacağınız "terapi" kelimesi sizi yanıltırsa şu sözümü hatırlamanızı rica ediyorum,"EFT sadece bir tekniktir ve sadece bir teknik olması onun değerinden ve işlevselliğinden asla bir şey eksiltmez."

 

EFT bir terapi şekli olmaksızın da zaten yeterince iyi bir tekniktir.

EFT TAM BANA GÖRE !

EFT için profesyoneller olarak aramızda hep söylediğimiz bir şey vardır, "anlatılmaz yaşanır!"... Bu sözün haklılık payını kendiniz deneyimlemek için EFT danışmanlığı almak, atölye çalışmalarımıza katılmak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

Sevgiyle bekliyoruz.

İletişim ve Randevu Talepleri

Soru, görüş ve randevu taleplerinizi iletmek için denizsaraced@gmail.com mail adresini yahut sitenin İletişim sayfasını kullanabilirsiniz.

 

E-posta yahut site üzerinden yapılan randevu taleplerinizle ilgili; en az bir iş günü sonrasında size geri dönüş yapılacaktır.  

Oryantal Lotus
bottom of page